עמוד הבית | מומלצים | צור קשר | מפת האתר |
 

 

ייזום, שיווק ומכירת מוצרים אלקטרוניים באינטרנט

 

מעולם לא הייתה הדרך להרוויח כסף קלה יחסית כמו בשנים האחרונות – עידן האינטרנט. המציאות היום מאפשרת לאנשים ליזום, להקים ולמכור מוצרים דרך רשת האינטרנט. ההשקעה הראשונית נמוכה לאין ערוך כמעט מכל עסק פיזי אחר. במאמר זה אציג מס' כללים ליזם המתחיל המעוניין להתחיל את דרכו ביצירת מוצרים ומכירתם דרך רשת האינטרנט.

 

כלל ראשון – מצא נישה

בורא עולם יצר את כל בני האדם שונים וייחודיים האחד מהשני. כל אדם יודע, מכיר, מומחה בתחום ייחודי משלו. אם רק תחפרו בזיכרונכם ותפעילו קצת מעוף, יוזמה ויצירתיות – תגלו שיש תחום אחד לפחות אותו אתם מכירים ובו אתם מומחים לפחות אם לא יותר ממרבית האנשים סביבכם. תמיד אפשר למצוא תחום כזה שלא עוסקים בו או שהמידה בה עוסקים בתחום זה באינטרנט היא מעטה. רשת האינטרנט היא רשת המטפחת נישות ומעניקה "יחס מיוחד" לאתרים העוסקים בתחומים נישתיים.

 

כלל שני – נצל את יתרונות הרשת

רשת האינטרנט היא כלי השיווק והמכירה האולטימטיבי. היא מאפשרת העברת מידע ומוצרים אלקטרוניים כמעט באפס עלות, ללא סרבול של רשת דואר רגילה, ללא זמני המתנה. לקוח שמבצע הזמנה ברשת למוצר אלקטרוני מקבל את המוצר מיד עם תום ההזמנה, ישירות למחשבו האישי בביתו ללא זמני המתנה מיותרים ותוך ביצוע מינימום פעולות. תחשבו על זה, לא עוברות מס' שניות או דקות והמוצר כבר בידכם – בלי ערוצי שיווק והפצה מסורבלים ומיותרים. הרשת גם מאפשרת הצגת המוצרים בדרכים משוכללות באמצעות קטלוגים אלקטרוניים ו/או מכתבי מכירה מפורטים וארוכים. הרשת גם מאפשרת את הצגת המוצר המוצע באמצעות תמונות אמיתיות או אילוסטרציות, כל זאת על מנת להמחיש ללקוח הפוטנציאלי מה המוצר המוצע.

 

כלל שלישי – מוצרים המתאימים לרשת

לאחר שעברנו רק על קמצוץ מיתרונות הרשת, ניתן כעת להסיק מהם המוצרים האידיאליים והקלאסיים שיכולים להימכר ברשת. כמובן שכיום ניתן למצוא את כל סוגי המוצרים הפיזיים הקיימים בעולם, החל מתכשיטים, דרך ברגים וכלה בגורדי ענק המוצעים למכירה. אך לא לאלה אני מתכוון, גם כאן צריך להפעיל את תאי המוח האפורים. המוצרים שמתאימים ומיישמים את היתרונות שהצגתי קודם יכולים להיות – תוכנות מחשב, ספרים אלקטרוניים, קבצי מוזיקה, וידאו, אפליקציות שונות לרשת, שרותי תרגום, עריכה, קידום אתרים, בניית אתרים ואפליקציות לאתרים, כתיבה, כתיבת מאמרים, גרפיקה, מוצרי פרסום, שרותי פרסום ועוד המון סוגים, כיד הדמיון הטובה.

 

כלל רביעי – עיקרון הגלובליות והגלובליזציה

העולם היום קטן מתמיד. ברשת האינטרנט אין גבולות !, זו ההזדמנות לצאת את גבולות הארץ ולהציע מוצרים ושירותים לכל רחבי העולם. הארץ שלנו קטנה לעין ערוך לעומת הפוטנציאל הטמון בארצות אחרות בכל העולם. החוכמה לדעתי היא לא לרדת מהארץ, אלא לעשות את הכסף הגדול בחו"ל, מהארץ !. אין מה לפחד מהשפה, תמיד אפשר לשכור שירותים של מתרגמים על מנת להציע שירותים לארצות שמעבר לים. הכסף הגדול נמצא בכל העולם ולא רק בהתמקדות בארצנו הקטנה.

 

כלל חמישי - למד והפעל יצירתיות

ברגע שיש לך כבר רעיון, אל תמהר לצאת לדרך לפניי שלמדת מה צריך לעשות. רשת האינטרנט עמוסה לעייפה במוצרים אלקטרוניים המלמדים אותך איך לעשות כמעט כל דבר. החוכמה היא לא ליפול בפח בידיי שרלטנים ולא להאמין לכל אתר מכירה שמבטיח התעשרות ברגע. מצא מיהם המובילים בתחום ולמד מהם איך לעשות זאת. אל תבצע החלטות פזיזות וצא לדרך רק אחריי שבדקת את התחום וחקרת לעומק את הנושא שמעניין אותך. רק אז צא לדרך והתחל לעבוד על הנישה שלך. הדרך להצלחה לא תהיי קלה, היא דורשת השקעת המון שעות עבודה, היא דורשת משאבים והמון סבלנות. הכי חשוב – לא להתייאש, אם משהו לא הולך, תמיד אפשר לשנות, לשפר, להחליף – אין כמו ערוץ שיווקי באינטרנט על מנת להחליף, לשנות ולנסות כמעט כל רעיון והצעה.

 

 כלל שישי – הפעלת קבלני משנה

הזמן שלנו יקר ואין לנו את הסבלנות ו/או הכישורים והמומחיות לבצע בעצמנו את כל הפעולות הקשורות במיזם האלקטרוני שלנו, לכן – הפעל קבלני משנה. צור קשר עם אותם מומחים בתחומים הדרושים לך דרך אתרים המיועדים בדיוק לשם כך. צור קשר, קבל הצעות מחיר, הסכם על הדרישות, המחיר וזמני אספקה וצא לדרך. מעולם לא היה קל ופשוט יותר לבצע משימות "אלקטרוניות" מורכבות. מה שבכל זאת אתה יכול, עשה בעצמך על מנת לחסוך בזמן ועלויות אך אל תפחד להפעיל קבלני משנה בתחומים בהם חסרים לך הכישורים המתאימים.

 כלל שביעי ואחרון – יצירת תנועה

יצרנו מוצר מדהים, הכנו מכתבי מכירה מצוינים, הכול ערוך ומוכן אבל, אף אחד לא מבקר באתר שלנו.

על מנת שנוכל למכור את המוצרים שלנו, דרושים לנו גולשים שיגיעו לאתר שלנו ויחשפו למוצר או השרות אותם אנו מציעים. לא מספיק לצפות שהגולשים יגיעו מאליהם, צריך ליזום דרכים ואפשרויות על מנת להביא כמה שיותר גולשים לאתר. אפשר לעשות זאת באינספור אמצעים – דרך פרסום באתרים אחרים, מודעות גוגל Adwords, כתיבת מאמרים עם קרדיט ולינק בתוכם, את המאמרים הללו ניתן לפרסם באינספור אתרים בחינם או בתשלום, הפצת כרטיסי ביקור, קישורים דרך אתרים אחרים ועוד אינספור דרכים, שוב כיד הדמיון הטובה עליכם. רק זכרו, על מנת למכור את מה שאתם מציעים אתם חייבים תנועה.

 

בהצלחה !!! 

 

מאמרים

הרצאות

בתקשורת

ספרים מאת רונן

קטעים כמו בספר

ארגונים

ספרים מומלצים

סרטונים

ראיונות

תגובות

 
 
  מומלץ להירשם לרשימת התפוצה (ניוז לטר) על מנת להישאר מעודכנים ולקבל מעת לעת ניוז-לטר בנושאים: פסיכוזה, התמודדות ובריאות הנפש  
 
דואר אלקטרוני
שם

דף הבית | מאמרים | הרצאות | בתקשורת | פסיכופריחה | קטעים כמו בספר | ארגונים | ספרים | סרטונים | תגובות | מומלצים |

צור קשר | מפת האתר | אודות האתר ובעליו

 

© כל הזכויות שמורות לרונן דוד 2006